بخش مغز و اعصاب

رئیس بخش: جناب آقای دکتر ابوالقاسم امیری

مدرک تحصیلی" بورد تخصصی نورولوژی

شماره تماس:  07136473159

آدرس ایمیل:  Ghasem amiri1@gmail.com

سوابق آموزشی: بورد تخصصی نورولوژی - همکار درمانی گروه نورولوژی

مسئول بخش: ملیحه مصلی نژاد

مدرک تحصیلی: کارشناس پرستاری

شماره تماس   داخلی 214      6-32277602

سوابق اجرایی: از سال 1389 تاکنون سرپرستار بخش داخلی نورولوژی

 

معرفی بخش

تعداد تخت فعال 16 تخت

تجهیزات بخش شامل: دستگاه شوک، ونتیلاتورپرتابل-پالس اکسی متری پرتابل-مانیتور پرتابل-دستگاه نوار قلب-انفیژیون پمپ-سرنگ پمپ- ساکشن پرتابل-تشک مواج سلولی- ویلچر- برانکارد-دستگاه گلومتر-دستگاه فشار خون

بخش داخلی نورولوژی شامل 4 اتاق هست که در هراتاق 4 تخت فعال وجود دارد،تخت ها مجهز به کنسول سنترال هستند که در آن روشنایی ، اکسیژن مرکزی، ساکشن مرکزی و پریزهای برق تعبیه شده است. اتاق بیماران مجهز به شیرپدالی در کنار روشویی و یخچال و تلوزیون هستند در تمامی اتاق ها محلول ضدعفوی کننده دست و راهنمای صحیح شستشو دست وجود دارد.

در تمام اتاق ها جهت قبله مشخص و وسایل فریضه نماز در بخش وجود دارد.

پزشکان بخش داخلی نورولوژی جناب آقای دکتر امیری و جناب آقای دکتر کدیور هستند.

بیماران بخش یا در سرویس دکتر امیری و یا در سرویس دکتر کدیور بستری هستند و روزانه توسط پزشک معالج خود ویزیت می شوند. در صورت نیاز مشاورهای قلب، داخلی، ریه، عفونی، جراخی عمومی و یورولوژیست توسط متخصصین داخل بیمارستان انجام می شود. همچنین مشاوره روانپزشکی گوارش، آلرژی بیماران بستری در بخش معمولا با تشخیص های سردرد، سکته مغزی، انواع نوروپاتی، گلین باره، میاستین گراویس- پارکینسون، ام اس ، تشنج، ترومبوز عروق مغزی در بخش بستری هستند.

 

انجام خدماتی:

 مانند سی تی اسکن باو بدون تزریق، سی تی آنژیو از عروق مغز و گردن، انواع عکس های رادیولوژی، انواع عکس های رادیولوژی، انواع سونوها مانند سونو شکم، لگن، گردن، اکو در داخل بیمارستان انجام می شود. و پروسیجرهایی مانند MRI ، نوار مغز، نوار عصب و عضله، نوار چشم و نوار گوش و اکو از مری طبق فرآیندهای نوبت دهی از طریق بیمارستان با مراکز مورد قرارداد انجام می شود که هماهنگی های لازم از طرف بیمارستان انجام شده و در موعد مقرر بیمار با آمبولانس به مرکز مقصد منتقل و بعد از انجام پروسجر به بخش برگردانده می شود. لازم به ذکر هست فرایند نوبت دهی از طریق پیک بیمارستان انجام می شود و نیاز به رفتن همراه بیمار و پرداخت هزینه توسط همراه در مرکز درمانی مقصد نیست.

 

همچنین بعضی از مشاورها مانند مشاوره جراحی مغز و اعصاب، هماتولوژی و ارتوپدی نیز همین طریق انجام می شود. انجام آزمایشات تخصصی، هورمونی، پاتولوژی و سایتولوژی از طریق بیمارستان امکان پذیر هست. در صورت نیاز انجام همودیالی، گذاشتن تراکیاستومی تیوپ، دبل لومن و تریپل لومن دربیمارستان انجام می شود. در صورت نیاز بیماران در بخش توسط پزشک معالج خود LP (کشیدن آب کمر)می شوند.

 

در  بخش داخلی نورولوژی داروهای تخصصی مثل میتل پریدنیرودون، IVIG تزریق می شود. همچنین داروهای شیمی درمانی خاصی مثل ریتوکسی مپ، تای سابرین، تزریق می شود، داروهایی مثل فینگولید تحت نظارت پرستار داده می شود.

در صورت نیاز مشاوره تغذیه توسط کارشناس تغذیه انجام می شود.

تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1395-7-18 20:56        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ