بخش آی سی یو فشار منفی

رئیس بخش: جناب آقای دکتر رودگری

مدرک تحصیلی: متخصص عفونی

آدرس ایمیل: Rodgari@sums.ac.ir

معرفی بخش:

تعداد تخت فعال: 3 تخت

بخش مجهز به سیستم هپا یا ایزوله فشار منفی می باشد که با استفاده از فیلترهای مخصوص باعث تصفیه هوای تنفسی می شود. این فیلترها مانع از خروج هوای آلوده به خارج از بخش می شود. تجهیزات بخش شامل دستگاه دی سی شوک، انفیوژن پمپ، سرنگ پمپ، پالس اکسی متری، ساکشن پرتابل، تشک مواج، دستگاه فشار خون میباشد.

این بخش شامل اتاق دارویی و ایستگاه پرستاری و اتاق بیماران هست. که اتاق بیمار شامل سه تخت مجهز به کنسول مرکزی(ساکشن و اکسیژن مرکزی) یخچال، تلوزیون، و کتری برقی می باشد.

بیماران بستری در بخش با تشخیص بیماری های قابل انتقال به دیگران مانند سل مقاوم به درمان یا MDRTB بستری می شوند. طول مدت اقامت در بخش بین 10 روز تا 2 ماه بر اساس منفی شدن نتیجه کشت خلط به صورت سه بار پی در پی هست.

داروهای تخصصی این بخش توسط مرکز بهداشت تامین می شود ، ازمایش AFB به صورت تخصصی از طریق مرکز بهداشت انجام می شود، بدین صورت که کارشناس مرکز بهداشت طبق هماهنگی با بخش مراجعه و نمونه خلط بیماران را به مرکز بهداشت جهت آزمایش منتقل می کند و نتیجه آزمایش بعداً به بخش اعلام و کتباً ارسال می شود.

قوانین و مقررات بخش فشار منفی

-         رعایت سکوت و ارامش بخش

-         بدلیل مسری بودن بیماری از طریق تنفسی حضور همراه بر بالین بیمار ممنوع میباشد و ملاقات از طریق پنجره های تعبیه شده و به وسیله آیفون انجام می شود.

-         خارج شدن بیمار از بخش ممنوع است.

-         در صورت داشتن پروسجرهای مثل عکسبرداری، سنوگرافی ، اکو با هماهنگی مسئول بخش بیمار توسط بیمار بر به خارج از بخش هدایت می شود و بعد از انجام پروسجر سریعاً به بخش بر می گردد. در طول مسیر بیمار موظف به استفاده از ماسک های جراحی معمولی می باشد.

قابل ذکر است که ماسک NQS فقط جهت استفاده پزشک، پرسنل درمانی که در بخش حضور دارند هست.

-         شماره تماس با بخش فشار منفی داخلی216  6-07132288602

(نکته: بخش فشار منفی دومین مرکز درمان سل مقاوم پس از بیمارستان مسیح دانشوری تهران در کشور میباشد، این بخش مستقیماً تحت نظارت معاومنت بهداشتی وزارت بهداشت  و درمان آموزش پزشکی هست و دارو ، تجهیزات و وسایل لوازم آن از طریق این معاومنت تامین می شود. بیماران اعزامی به این مرکز نیز طبق هماهنگی هی این معاونت بستری می شوند.)

تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1395-7-18 20:56        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ